Vlastimil Picek na poslední chvíli zrušil zakázku na zabezpečení muničních skladů za 1,2 miliardy korun, kterou měla původně získat brněnská firma Trade Fides. Ministerstvo obrany se nově rozhodlo, že na provozování kamer a různých senzorů kolem celkem šesti muničních areálů vypíše otevřenou soutěž. „Zakázka má být uzavřena na období necelých pěti let,“ uvádí materiál, který na svém posledním jednání schválila vláda.

Pickův resort přitom původně tvrdil, že tendr nepřichází v úvahu – firma Trade Fides, která munici zajišťovala dosud, je prý jedinou, kdo armádní nároky splňuje. Ostatně sám Picek i nadále vyjadřuje pochybnosti, zda se nějaký konkurent vůbec objeví. „Bude zajímavé sledovat, jak výběrové řízení na tak specifické služby a s tak vysokou mírou bezpečnostního rizika dopadne,“ říká Picek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.