Boj mezi prezidentem a Poslaneckou sněmovnou je zápasem o podobu parlamentní demokracie, tvrdí první místopředseda TOP 09 a ministr financí v demisi Miroslav Kalousek. Nechápe také, proč hlava státu posílá pro důvěru premiéra, který dopředu ví, že ji nezíská.

„Skutečný motiv se hledá velmi těžko,“ říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Za závažné riziko považuje hrozbu rozpočtového provizoria.

Prezident naplnil, co naznačoval, a sestavením vlády pověřil nového premiéra Jiřího Rusnoka. Přání koalice, aby mohla pokračovat, nevyslyšel.

 Oba dva pánové, pan prezident i pan premiér dobře vědí, že vláda Jiřího Rusnoka nemá šanci získat důvěru v Poslanecké sněmovně, a především oba dva, i když jsou ekonomové, vědí, co znamená neschválený rozpočet na rok 2014. Jsou si dobře vědomi toho, že vláda Jiřího Rusnoka nemá šanci ve sněmovně rozpočet prosadit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.