Jako předvolební propagaci označil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka fakt, že tři navržení ministři do Rusnokovy vlády jsou spojeni se SPOZ. Tedy stranou, jejímž čestným předsedou je prezident Miloš Zeman.

"Martin Pecina, který se již vyjádřil, že přijal nabídku na funkci ministra vnitra, má být volebním lídrem SPOZ v Moravskoslezském kraji. Jan Kohout, o němž Rusnok hovoří jako o ministrovi zahraničí, má vést kandidátku SPOZ v Praze, a potenciální ministryně spravedlnosti Marie Benešová ve středních Čechách," upozornil Sobotka.

Místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš ale Sobotkovy informace nepotvrdil. "Kandidáty SPOZ schvaluje krajská konference, která ještě nebyla. V tuto chvíli žádná jména nejsou jasná a jsou čistou spekulací. Řešení kandidátů do parlamentu není nyní otázkou na pořadu dne," řekl serveru IHNED.cz.

Ve stejném duchu se pak vyjádřil druhý místopředseda strany Radek Augustin, který se s Rusnokem ve středu setkal. Podle něj nebude v nové úřednické vládě žádný člen zemanovců.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.