Pan předseda Strany práv občanů – Zemanovců Zdeněk Štengl se vyjádřil ke spekulacím, že premiér Jiří Rusnok je členem nové vládní strany SPOZ: „Jiří Rusnok je poradcem Miloše Zemana. Možná právě proto si to někdo spojuje. Ale v žádném vztahu se SPOZ není.“

Slova prvního z prezidentových apoštolů bychom měli brát jako bibli. Jenže teď bych potřeboval, aby mně, občanovi Vinoře (Praha 9), někdo vymazal paměť. Pořád se mi vrací vzpomínka na toho usměvavého sympaťáka, který v komunálních volbách v roce 2010 u stanice příměstské autobusové linky č. 375 rozdával z košíku dárečky se vzkazem nad slunce jasnějším: Jiří Rusnok, lídr kandidátky SPOZ – Zemanovci.

Do zastupitelstva jsme Jiřího Rusnoka nezvolili. Bývalý ministr dostal pár hlasů. A dobře jsme udělali. Vždyť to byl volební podvodník, který neměl se Zemanovci nic společného. Jak praví apoštol.

Jiří Rusnok na kandidátce SPOZ

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru