Policie v úterý prohledala byt a vysočanskou kancelář senátora a bývalého poslance ODS Tomáše Kladívka. Politik informaci potvrdil s tím, že si policisté odnesli mimo jiné jeho počítač a mobilní telefon.

Důvody prohlídky neuvedl s tím, že se víc dozví až při své výpovědi na policii. Vyloučil ale souvislost s nedávným zásahem na Úřadu vlády a následným obviněním šéfky kabinetu Jany Nagyové a dalších osob.

"Myslím, že to určitě nemá souvislost s Vojenským zpravodajstvím ani s pražskými kauzami (podnikatelů Romana Janouška a Iva Rittiga)," odpověděl Kladívko na dotaz Českého rozhlasu. Jako první na prohlídku upozornil v úterý na svém facebookovém profilu bývalý poradce expředsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka Petr Dimun, uvedl to server Týden.cz.

Policejní akci nechtěl Kladívko komentovat dříve, než se od ní dozví více informací.  "Policie prohledala můj byt a regionální kancelář a odnesla si počítač, mobil a ještě něco drobného," uvedl senátor za Prahu 9.

Nechtěl prozatím ani sdělit, jak byl zdůvodněn příkaz k domovní prohlídce. Uvedl jen, že více bude vědět ve čtvrtek, kdy má na přijít na policii.

Kladívko zároveň popřel informace, že by policie prohledala i jeho kancelář v sídle horní komory. Senátní tisková tajemnice Eva Davidová uvedla, že policie ani jiný z orgánů činných v trestním řízení dosud o prohlídku nepožádaly.

Pětapadesátiletý Kladívko byl do horní komory zvolen v roce 2008. Je předsedou senátní volební komise a členem jeho výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost. Předsedal také sněmovní komisi pro kontrolu použití sledovací techniky Policií ČR.

Související