Bývalý ministr obrany Martin Barták má znovu "smůlu". Již podruhé se mu nehodil termín, který mu navrhli soudci v souvislosti s projednáváním kauzy dosluhujícího šéfa Tatry Ronalda Adamse, která stojí na Bartákově svědectví.

Úterní projednávání případu, jež začalo krátce po poledni u Městského soudu v Brně, proto probíhá bez něj. "Svědek doktor Barták se omluvil s tím, že čerpá dovolenou, stejně jako ji čerpal při posledním předvolání," konstatovala na úvod líčení soudkyně Šárka Dufková.

Adams je obžalován z toho, že před čtyřmi lety na brněnském zbrojním veletrhu IDET nabídl tehdejšímu prvnímu náměstkovi a později ministru obrany Martinu Bartákovi dvacetimilionový úplatek.

"V květnu jako předseda představenstva společnosti Tatra nabídl doktoru Bartákovi peníze za to, že ministerstvo obrany v budoucnu zadá společnosti Tatra blíže neupřesněnou zakázku," pronesl u soudu státní zástupce Jan Petrásek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.