Na dodávkách jízdenek pro pražskou hromadnou dopravu se chce znovu podílet firma Neograph – tedy společnost, která byla podle Nadačního fondu proti korupci napojená na Ivo Rittiga a s kterou se dopravní podnik předloni rozešel po aféře s údajným promyšleným tunelováním.

Podle fondu mělo z Neographu přes nastrčenou firmu z Karibiku v minulosti odtékat k Rittigovi 17 haléřů z každé jízdenky a celkem tedy zhruba sedm milionů korun ročně. Tvrzení fondu navíc potvrdil i soud, který nepravomocně zamítl Rittigovu žalobu.

I přes tento skandál se Neograph po odmlce hodlá vrátit na scénu a zapojil se do nového tendru, v němž dopravní podnik hledá dodavatele jízdenek na příští čtyři roky a předpokládá za ně zaplatit 170 milionů korun bez DPH.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.