Policisté vyhlásili pátrání po Ivetě Bartošové. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová další informace k případu neuvedla, ČTK pouze řekla, že policisté sedmačtyřicetiletou zpěvačku hledají "na základě oznámení".

Server Tn.cz píše, že přítel Bartošové Josef Rychtář v pátek večer podal trestní oznámení "kvůli únosu Ivety Bartošové" na Zdeňka Macuru. Rychtář se domnívá, že Bartošové hrozí reálné nebezpečí.

To ale Macura popírá. "Iveta moc nechce, abych mluvil s novináři, ale s policií jsem už mluvil. Zatím nechci prozrazovat, kde jsme. Když si policie vyžádá výpisy hovorů mezi mnou a Ivetou, tak bude jasné, jak to bylo," řekl Macura IDNES.cz.

Rychtář to prý udělal poté, co Macura Bartošovou ve středu večer vyvedl z jejího domu a pak s ní odjel neznámo kam. Poté, co policie Rychtářovo oznámení přijala, vyslala do Macurova domu v Líbeznicích kriminalisty. "Na místo přijely tři vozy státní policie a jeden vůz kriminálky. Policisté podnikatelův dům pročesávali zhruba půl hodiny," uvádí Tn.cz.

Bartošová má dlouhodobě problémy s alkoholem a užíváním léků. Jejího syna Artura vychovává hudebník Ladislav Štaidl.

Iveta Bartošová

Jedna z nejoblíbenějších zpěvaček české populární hudby 80. a 90. let Iveta Bartošová je trojnásobnou Zlatou slavicí z let 1986, 1990 a 1991. Její doménou jsou romantické písně, ale i diskotékové melodie.

- Do povědomí veřejnosti poprvé vstoupila v roce 1985 hitovým duetem Knoflíky lásky, který nazpívala s Petrem Sepéšim a jehož se prodalo přes 200.000 kusů.

- Bartošová natočila celkem před 20 alb, poslední je CD z roku 2010 s názvem Děkuju Vám, Andělové.

- Jako zpěvačka zvítězila čtyřikrát v televizní anketě TýTý (1991, 1992, 1993 a 2008), ve Zlatém slavíku byla kromě tří prvenství třikrát druhá (1987, 1988 a 1989), stejné místo získala i v letech 1999-2000 v anketě Český slavík.

- Zpěvačka, jež má s hudebníkem a podnikatelem Ladislavem Štaidlem, svým někdejším partnerem, syna Artura (narozen v říjnu 1996), se často stává objektem zájmu bulvárních médií. Ta sledovala její rozchod se Štaidlem či její poměry s dalšími muži.

- V roce 2008 se vdala za herce a producenta Jiřího Pomeje, po dvou letech se ale rozvedli. Poté chodila s italským hrabětem Domenicem Martuccim a v poslední době s majitelem bezpečnostní agentury Josefem Rychtářem.

- V roce 2007 absolvovala několikaměsíční ústavní léčbu ze závislosti na antidepresivech.

- Valašská rodačka (narozena 8. dubna 1966 v Čeladné) začala zpívat při studiu na gymnáziu ve Frenštátě pod Radhoštěm v amatérské skupině Dianthus. Poprvé na sebe výrazně upozornila v roce 1983 na soutěži Mladá píseň v Jihlavě.

- Než se vydala na sólovou dráhu, zpívala Bartošová ve skupinách Balet, z jehož éry pochází třeba hit Hej, pane diskžokej, a Kroky Františka Janečka. Na jaře 1987 začala spolupracovat s orchestrem Ladislava Štaidla (Štaidl se stal na mnoho let jejím životním partnerem), koncem téhož roku jí vyšlo první sólové album I. B.

- Následovala série dalších úspěchů (statisíce prodaných alb Blízko nás, Natur a Václavák), asi dvě desítky hitů (například Málo mě zná, Víš lásko, Dva roky prázdnin, Dej mi ruku, Když láska schází, Útoč láskou, Tichá píseň, Rozvíjej se poupátko, Václavák), vítězství v hitparádách a anketách i vyprodaná koncertní turné.

- Úspěch mělo i CD Ve jménu lásky (1998) s hity Léto či Tři oříšky, které se dočkalo označení comeback století.

- Svůj hlas uplatnila Bartošová také v muzikálech. Poprvé se objevila v roce 1997 jako Adriana v Draculovi a vystupovala i v dalším opusu z dílny Karla Svobody - v muzikálu Monte Cristo. Zpívala též v muzikálu Miss Saigon, v Bídnících, v pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík či v Johance z Arcu, na Slovensku účinkovala v Pomádě.

- Zpěvačka ztvárnila i několik rolí před filmovou či televizní kamerou. V roce 1994 si zahrála ve filmové komedii Svatba upírů a předtím třeba v televizní pohádce Tři zlaté vlasy děda Vševěda.

Související