Společnost Tenton, nástupnická firma Konstruktivy Branko, zkrachovala. Firma se dostala do problémů kvůli spojitosti s kauzou bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.

Podle obžaloby Konstruktiva Branko získala dvousetmilionovou zakázku na opravu zámku v Buštěhradě pomocí úplatků.

"Společnost neměla zakázky, protože se přece jen profláklo, že je nástupcem firmy Konstruktiva Branko," řekl serveru Lidovky.cz insolvenční správce Václav Kulhavý.

Ve vazbě na základě policejních odposlechů skončil i ředitel Konstruktivy Pavel Drážďaský a obchodní ředitel Tomáš Mladý. Podle nového zákona je navíc možno stíhat celou společnost jako právnickou osobu. Proto se Konstruktivu její vlastníci snažili zachránit převedením na společnost Tenton. Úhybný manévr se ale nepovedl.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.