Zjistili jsme obavu z možného ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků, vysvětluje olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, proč jsou tři bývalí poslanci ODS Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr už měsíc ve vazbě.

V rozhovoru pro Hospodářské noviny (celý vyjde v pátečních HN) naznačuje Ištvan i to, jak dlouho ještě trojice politiků ve věznici zůstane.

HN: Jak dlouho jste váhali na právním posouzením, že korupcí může být i nabídka funkcí? Mluvíme o místech v dozorčích radách pro Tluchoře, Fuksu, Šnajdra a Bočka.

My jsme samozřejmě tohle jednání hodnotili. A na právní kvalifikaci jsme se shodli.

HN: A kam jste dospěli při vyšetřování?

Objasňujeme okolnosti, za jakých k tomu plnění došlo, co mu předcházelo, co následovalo, jestli to bylo jediné plnění...

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.