Letošní podzim přinese na české obrazovky tradiční svěží vítr nasycený novými pořady.

Například Česká televize (ČT) na podzim nabídne několik nových seriálů včetně pokračování slavné Sanitky. Ve 13dílném pokračování se objeví původní postavy i nové tváře. ČT zatím ale neoznámila, kdy přesně pokračování slavného televizního románu v režii Filipa Renče odstartuje.

FTV Prima zase kupříkladu uvede pokračování pořadu VyVolení. První řada této reality show sklidila v roce 2005 obrovský úspěch - sledovalo ji 1,5 milionu lidí.

Tajnosti kolem podzimní nabídka zatím dělá TV Nova, která chce připravovaný program představit v srpnu.

Dva nové veřejnoprávní kanály

Veřejnoprávní televize byla zatím konkrétní jen u pokračování seriálu Kriminálka Staré Město, které se na obrazovkách poprvé objeví druhé zářijové pondělí.

Co se týče nových pořadů, začne ČT vysílat kriminální road movie Cirkus Bukowsky a televizní cyklus České století, který má přinést nový pohled na moderní dějiny české státu mezi lety 1918 až 1989.

Nabídka ČT se na podzim rozšíří také díky dvěma novým programům.  ČT :D bude cílit na mladé diváky a ČT art chce zaujmout příznivce kultury. Kanály zahájí vysílání 31. srpna.

Prima vsadí na soutěže a Mareše

FTV Prima se na podzim soustředí především na soutěžní pořady.

Po šesti letech se na obrazovky vrátí reality show VyVolení, jejíž účastníci tráví několik týdnů ve vile s rozmístěnými kamerami. V roce 2005, kdy Prima soutěž uvedla poprvé, její finále sledovalo 2,207 milionu lidí, což dosud v historii vysílání Primy znamená rekord.

Sledovanost druhé řady uvedené o rok později klesla pod milion diváků, třetí pokračování v roce 2007 sledovalo 500.000 lidí.

Na podzim bude Prima pokračovat také v soutěži Česko Slovensko má talent. Do její poroty vedle zpěvačky Lucie Bílé a producenta Jara Slávika poprvé usedne Leoš Mareš.

Moderátor bude od podzimu uvádět také novou show QI: Na vše máme odpověď připravenou podle britského formátu QI: Quite Interesting. S Marešem bude v pořadu vystupovat Patrik Hezucký, který s ním uvádí Ranní show rádia Evropa 2.

Ze seriálů FTV Prima nabídne například pokračování pořadu Cesty domů.

Nova odhalí plány v srpnu

Podzimní nabídka Novy zatím známá není. "Skupina Nova bude podzimní programové schéma svých televizních stanic detailně představovat na tiskové konferenci 1. srpna," uvedl mluvčí Novy Jan Strouhal na dotaz ČTK.

Nova by například mohla uvést třetí řadu seriálu Gympl s (r)učením omezeným, jehož druhá řada se zhruba 30% podílem na sledovanosti na jaře zopakovala úspěch první série vysílané loni na podzim.

Související