Po několikaleté pauze se do školního policejního střediska v Sadské na Nymbursku vrací náborový policejní kemp pro zájemce o práci v uniformě. Třicet čtyři mladých uchazečů, dva dny náročných fyzických i psychologických testů, šestikilometrový běh, kliky, slaňování, záchrana tonoucího ve vodě či noční běh lesem. To je jen ukázka úkolů, které musí zdolat zájemci o povolání policisty. "Je to hodně napěchované, ale dá se to zvládnout,“ hodnotí uchazečka Lucie.

Není jedinou přítomnou dívkou. Celkem jich na výběrové řízení přijelo osm. Pokud si uchazeče a uchazečky představujete jako namakané svalovce s drsnými tvářemi, pak jste na omylu. Jedná se o zcela běžné mladé osoby. Možná někoho překvapí, jak nízkého věku přítomní uchazeči dosahují. "Asi chtějí nabrat mladou krev,“ míní Lucie. Nejmladšímu účastníku je devatenáct let, nejstaršímu třicet let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.