Poslanec a místopředseda Věcí veřejných Michal Babák pronesl v diskusním pořadu České televize vtip, jehož pointou je urážka Židů. A to v přímé souvislosti s osobou nového ministra financí Jana Fischera, který se hlásí k židovskému původu.

"Nehledejte v tom žádné rasistické poznámky, ale žádný Žid nemůže být pro státní kasu horší než Kalousek," řekl v Otázkách Václava Moravce Babák.

Situace zaskočila i moderátora pořadu Václava Moravce, ale u poznámky s rasovým podtextem se nezastavil a pokračoval v původních otázkách. Babák se svému vtipu pouze zasmál.

"Měl to být bonmot, jako židovská anekdota. Chtěl jsem tím deklarovat, že ať tam bude kdokoliv, nemůže být horší než Kalousek," sdělil IHNED.cz poslanec s tím, že sám má židovské kořeny a židovské přátele.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.