Na první pohled to vypadá jako bizardní historka. Na druhý však operace Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ukazuje, s jakými informacemi policisté pracují a jakým způsobem se je pokouší ověřit. Generální inspekce bezpečnostních sborů totiž v dubnu dvanáct dní sledovala vilu, ve které žije bývalý pražský primátor a poslanec ODS Pavel Bém.

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu totiž dostali od svého informátora tip, že se dům chystají vykrást dva policisté, kteří by se rádi zmocnili 100 milionů. Obří částka měla být ukrytá ve sklepě ve sportovních taškách a hlavně měla pocházet z trestné činnosti. Proto by krádež nikdo nehlásil. O případu píše dnešní MF DNES.

Případ prý souvisel s kauzou bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové. Zloději však nepřišli a důkazy o existenci peněz nejsou. GIBS se k tomu odmítla vyjádřit.

"Z taktických důvodů se náš útvar k položeným otázkám nebude vyjadřovat," uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Bém řekl, že o akci neví.

Operaci kriminalistů a tajných služeb podle deníku spustily poznatky z vyšetřování případu Nagyové a podezření z manipulování veřejných zakázek lobbisty Romanem Janouškem a Ivo Rittigem.

Janoušek a Bém jsou přátelé, proto detektivy napadalo, zda by informace o milionech ve vile nemohla s případem souviset. Protože podezřelí byli policisté, předal ÚOOZ případ generální inspekci.

MF DNES údajného informátora, kterým byl majitel brněnských sportbarů, kontaktovala. Muž ale spolupráci s policií popřel.

GIBS vilu v Praze Vokovicích sledovala, do domu se však nikdo nevloupal, z odposlechů nic nevyplynulo a nepodařilo se ani získat důkazy o existenci peněz.

ÚOOZ se k tomu nechtěla vyjádřit. "Operativní informace, pokud existují, nejsou důkazním materiálem, a proto také nejsou určeny ke zveřejňování," uvedl šéf útvaru Robert Šlachta.

Související