Bývalý šéf zpravodajské služby Karel Randák čekal, že kromě tehdejší šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové dorazí v pondělí k soudu proti němu svědčit i expremiér Petr Nečas.

Právě za jeho éry totiž úřad podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který vynesl a zveřejnil výplatní pásku Jany Nagyové. A policisté došli k závěru, že za tím stojí asistentka Nagyové a on. Jenže Nečas se z rodinných důvodů soudu omluvil.

"Překvapuje mne, že bývalý pan premiér nepřišel, protože jak mám možnost sledovat, tak dělá vše pro to, aby paní Nagyové v její nelehké situaci ulehčil. Tohle gentlemanské chování se určitě musí ocenit, i když se při tom dopouští zjevných lží. Očekával jsem ale, že se dostaví a bude dělat všechno pro to, aby dokázal, že jsem vinen," řekl Randák. 

Jak jste vnímal výpověď Jany Nagyové?

Většinou řekla jednu větu, kterou se odvolávala na svůj výslech z ledna, což je její právo, nebo uvedla, že si na nic nevzpomíná. Já jsem se původně chtěl zeptat, aby uvedla konkrétní lidi, kteří ji v panelovém domě, ve kterém bydlí, osočovali. Ti sousedé, které asi musí znát a mohla by je specifikovat, by se případně dali předvolat, aby to dosvědčili. Ale nakonec jsem od toho upustil, nemělo to cenu.

Kdyby se tato kauza neprolínala se současným obviněním Jany Nagyové a její vazbou, myslíte, že by u soudu vypovídala jinak? Byla by tvrdší?

Přesně tak. Jak už naznačoval Petr Nečas, tak všichni budou chtít dokázat, že Jana Nagyová není v optimální zdravotní a psychické kondici, a tímto směrem potáhnou i obhajobu nejen v mém, ale hlavně v jejím případě. Myslím si, že kdyby souběžně neprobíhala ta druhá kauza, tak bude Jana Nagyová velmi agresivní, protože to má prostě v povaze.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.