Sociální demokracii bude zajímat způsob, jakým chce Jiří Rusnok získat podporu pro svůj kabinet. Pokud by jeho postup zaváněl nakupováním hlasů a politickou korupcí, ČSSD úřednickou vládu nepodpoří. V blogu na webu sociální demokracie to napsal její předseda Bohuslav Sobotka. ČSSD zatím podporu Rusnokova kabinetu zvažuje.

"Vedle programového prohlášení Rusnokovy vlády, jejího složení a toho, zda její podporou nedojde k narušení principů fungování parlamentní demokracie, bude ČSSD nevyhnutelně zajímat, jakým způsobem chce Jiří Rusnok získat potřebné hlasy, které mu budou chybět," píše v příspěvku Sobotka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.