Pondělí 15. července mělo být pro starostu obce Modravy a jeho obyvatele dnem triumfu. Měla se totiž po sedmi desítkách let znovu otevřít stezka z Březníku, osm kilometrů vzdálené samoty, na Modrý sloup, turistický hraniční přechod do Německa.

Už ve 2. polovině 14. století nechal Karel IV. vybudovat obchodní stezku, která spojovala Kašperské hory s německým Pasovem. Zdejším údolím Luzenského potoka také vedla v pozdějších dobách jedna z pašeráckých stezek. Stezka byla uzavřena pro veškerou veřejnost s příchodem první světové války. A navzdory očekávání to tak po pondělku zůstane dál.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.