Janouškův proces je unikátní hned v několika směrech. „Političtí podnikatelé“ – jak své řemeslo definoval on sám – se před trestní senát dostanou jen velmi výjimečně. A je také jedním z mála těch, kteří si v Česku vyslechli obžalobu z pokusu o vraždu za to, že někoho přejeli autem.

„Za čtyřicet let kariéry jsem takovouto kvalifikaci nezažil,“ říká Janouškův advokát Vít Široký. Ostatně i v archivu lze za poslední dekádu najít jen dva podobné příběhy. Oba ale skončily odsouzením.

Přesto je zřejmé, že dotáhnout takhle naformulovanou žalobu do konce bude pro státní zástupkyni Janu Kadeřábkovou složité: u soudu si totiž nevystačí jen s tvrzením, že Janoušek ženu srazil – což ani on nepopírá –, ale musí dokázat, že to udělal úmyslně a s vědomím, že jí jde o život. „Musel minimálně vědět, že tímto způsobem může poškozenou usmrtit,“ tvrdí v obžalobě žalobkyně Kadeřábková.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.