Ve chvíli, kdy se o Janu Fischerovi začalo mluvit jako o možném ministru financí v Rusnokově vládě, začaly na jeho účet přicházet vysoké částky. Jedním z dárců, kteří Fischerovi pomohli až nečekaně rychle splatit závazky za prezidentskou kampaň, byl také spolumajitel energetické skupiny CE Group Ladislav Dráb. Jeho poslední dar ve výši 1,3 milionu korun vzbudil pozornost i tím, že jej na účet současného ministra složil v hotovosti. Fischer jej proto v pondělí vyzval, aby do středy doložil původ těchto peněz. „Někdy v úterý odpoledne bude doloženo, odkud ty peníze přišly nebo odkud byly vybrány,“ říká Dráb v rozhovoru pro HN.

Nechcete to tedy prozradit rovnou?

Byly to firemní peníze, které jsem si dal jako dividendu. Je to z průběhu celého loňského roku.

Fischer vás vyzval, abyste původ peněz objasnil. To jste se o tom spolu nebavili?

Ale pan Fischer věděl, odkud ty peníze pocházejí. To věděl. Ale na to se nikdo neptal, pořád se všichni zajímali, proč to bylo vloženo v hotovosti. Já jsem byl připravený tohle udělat, v podstatě jsem Jana Fischera informoval už před zahájením kampaně, že se v tom rádi budeme nějakým způsobem angažovat a že bychom rádi přispěli. Takže Jan Fischer věděl, že ty prostředky jsou ode mě, z jedné z mých společností. Tam nešlo o žádnou pochybnost.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.