Rusnokově vládě se často říká Zemanova. Přezdívku si vysloužila proto, že řada ministrů se už delší dobu zná s prezidentem, nebo dokonce patří mezi jeho dobré přátele. Často se proto hovoří o tom, že ministry si Rusnok nevybíral podle toho, jakou mají kvalifikaci, ale podle toho, jaký vztah mají se Zemanem.

Server IHNED.cz zmapoval v interaktivním grafu vazby všech ministrů na Miloše Zemana.

Z něj mimo jiné vyplývá, že ministr kultury Jiří Balvín slavil narozeniny se šéfem poradců tehdejšího premiéra Zemana Miroslavem Šloufem.

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala je viceprezidentem Svazu průmyslu, prezidentovy oblíbené organizace. Navíc prezidentem svazu je Zemanův poradce Jaroslav Hanák.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.