Nejvyšší soud rozhodl, že bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr a Petr Tluchoř by neměli být stíháni pro přijetí úplatku a zneužití pravomoci veřejného činitele.

Jejich advokáti výrok soudu vítají, podle nich šlo o politickou dohodu, nikoliv o korupci, a tak také koncipovali svoji stížnost.

"Zdůraznili jsme, že veškerá jednání se odehrála na půdě Poslanecké sněmovny a šlo v nich o politické domluvy a politické cíle," řekl IHNED.cz Marek Nespala, který zastupuje Tluchoře.

Podle advokáta Lukáše Trojana, jenž hájí Marka Šnajdra, to ale automaticky neznamená, že bude stíhání obou politiků zastaveno.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.