Nejvyšší soud rozhodl, že bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr a Petr Tluchoř by neměli být stíháni pro přijetí úplatku a zneužití pravomoci veřejného činitele.

Jejich advokáti výrok soudu vítají, podle nich šlo o politickou dohodu, nikoliv o korupci, a tak také koncipovali svoji stížnost.

"Zdůraznili jsme, že veškerá jednání se odehrála na půdě Poslanecké sněmovny a šlo v nich o politické domluvy a politické cíle," řekl IHNED.cz Marek Nespala, který zastupuje Tluchoře.

Podle advokáta Lukáše Trojana, jenž hájí Marka Šnajdra, to ale automaticky neznamená, že bude stíhání obou politiků zastaveno.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.