"Rozhodnutí Nejvyššího soudu znamená, že když jsem poslanec, tak si můžu dělat na půdě Poslanecké sněmovny, co chci. Můžu vydírat, zřídit si tam kancelář, vyhrožovat, brát úplatky," říká v rozhovoru pro IHNED.cz advokát Václav Láska.

Co říkáte na to, že Nejvyšší soud vyňal exposlance Tluchoře a Šnajdra z pravomoci orgánů činných v trestním řízení?

Důvodem vynětí je, že se na ně vztahuje imunita a beztrestnost projevu na půdě Poslanecké sněmovny. Stejné to bylo v případě Bárty. Jiné zdůvodnění mě nenapadá.

Šnajdr ani Tluchoř už nejsou poslanci.

V době, kdy vyjednávali, kdy se měli úplatku dopustit, tak poslanci byli. To je stejný názor, jako měl soud v případě s Bártou, tedy že poslanec na půdě Poslanecké sněmovny může brát úplatky, může vydírat, může dělat, co chce, protože se na to vztahuje imunita projevu na půdě sněmovny. To je prostě zdrcující závěr.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.