Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan vnímá politické tlaky na jeho adresu, které zní nejvíce z ODS. Občanští demokraté žádají vyvození odpovědnosti za věznění exposlanců Tluchoře, Šnajdra a Fuksy.

Už jste provedli analýzu verdiktu Nejvyššího soudu, který v úterý odpoledne odmítl trestní stíhání exposlanců Marka Šnajdra, Ivana Fuksy a Petra Tluchoře?

My stále nemáme oficiální rozhodnutí, spekulujeme samozřejmě o důvodech, ale platí, co jsem řekl včera.

Jaké budou další kroky?

Bez toho, že nám někdo doručí kompletní rozhodnutí, je pochopitelné, že dál procesně pokračovat nemůžeme. V tuto chvíli si připravujeme a promýšlíme určité možné postupy, ale jednotlivé varianty jsou závislé právě na aktuální podobě rozhodnutí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.