Předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová nedokáže říct, jakým způsobem se po verdiktu jejích kolegů změní význam poslanecké imunity. Zda zákonodárci budou moci na půdě sněmovny beztrestně uzavírat politické dohody a za podporu zákonů získávat lukrativní trafiky pro sebe a kamarády, vzájemně se vydírat a uplácet, nebo nikoliv.

Trojice nejvyšších soudců Petr Šabata, Vladimír Jurka a Pavel Šilhavecký totiž v úterý odpoledne rozhodla, že exposlance Petra Tluchoře, Marka Šnajdra (a později k nim přibyl i Ivan Fuksa) nemůže policie a státní zástupce stíhat za to, že se na jaře vzdali mandátu a za to získali posty ve státní správě. Právě kvůli tomu, že je chránila poslanecká imunita.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.