Při středečním líčení v případě Romana Janouška soudní lékař Josef Pleskot řekl, že nelze potvrdit, že by Janoušek před autonehodou pil. Podle něho je dechová zkouška, při které Janouškovi policisté naměřili přes dvě promile alkoholu, "nespecifická". Jediným důkazem, že pil, je prý odběr krve. Ten však Janoušek odmítl.

"Pokud je dechová zkouška negativní, tak to vylučuje, že by člověk něco požil. Pokud je však pozitivní, tak nemusí být pozitivní pouze z přítomnosti alkoholu v krvi," vysvětlil Pleskot. O tom, že byl z Janouška při jeho dopadení cítit alkohol, ale hovořili před soudem téměř všichni zasahující policisté.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.