Podle právníka Jana Kudrny z Právnické fakulty UK neřešil Nejvyšší soud otázku údajné korupce exposlanců ODS Ivana Fuksy, Marka Šnajdra a Petra Tluchoře, ale pouze jejich imunitu. Neznamená to ale, tvrdí odborník, že by nemohli být v budoucnu potrestáni.

„Není úkolem Nejvyššího soudu rozhodovat ve věci. Jeho úkolem bylo pouze vyřešit otázku imunity, eventuálně rozsahu. Podle mého názoru vyšetřování a stíhání nemusí skončit, ale je to věc dokazování,“ řekl v on-line rozhovoru se čtenáři IHNED.cz Kudrna.

Rozhodnutí také podle něj rozhodně neznamená, že by si poslanci mohli dělat, co chtějí. „Rozbití hlavy kolegovi v parlamentu samozřejmě imunitou kryto není,“ myslí si.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.