Ve čtvrtek pokračoval soud s "politickým podnikatelem" Romanem Janouškem. Po středeční výpovědi psychologa Ivana Doudy si soud předvolal lékaře Josefa Pleskota. Soudní znalec popřel posudek obhajoby. "Je nepravděpodobné, že by poškozená byla nabrána na zrcátko, a tím by utržila ona zranění v takovém rozsahu," řekl v rozhovoru pro IHNED.cz Pleskot.

 

Šlo poškozené při nehodě o život?

Ano, byla ohrožena na životě nitrolebním poraněním. Včasný zásah lékařů zabránil otoku mozku.

V jakém zdravotním stavu byla po nárazu?

Z hlediska soudně lékařského došlo k těžké újmě na zdraví.
 

Jaká poranění tedy utrpěla?

Jednalo se o nitrolebním poškození hlavy a zhmoždění mozku. Dále o zlomeniny žeber v levé části hrudníku, o zlomeninu kotníku levé nohy, což bylo nejzávažnější zranění, a podkožní krevní výrony.

Dá se z dechové zkoušky prokázat, že měl Roman Janoušek alkohol i v krvi?

Pokud je dechová zkouška pozitivní, pak jediným důkazem, že se alkohol nacházel v krvi, je vyšetření krve plynovou chromatografií. Z dechové zkoušky nelze jednoznačně říci, že byl alkohol přítomen také v krvi.

 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.