Neprůhledné financování prezidentské kampaně Jana Fischera glosoval před pár dny Miloš Zeman slovy, že je „potřeba být maximálně transparentní“. Přitom – jak zjistily Hospodářské noviny – vážné nedostatky má i Zemanova kampaň. Někteří sponzoři jsou jen nastrčení a kryjí skutečně dárce.

Třeba břeclavská společnost F&K&B. Ta Zemanovi podle údajů na transparentním účtu darovala 150 tisíc korun. Jenže předseda představenstva firmy Jiří Klimovič teď přiznal, že peníze nedal ze svého.

Pocházejí od jeho obchodního partnera, který nechtěl být vidět. „Figuruje také mezi sponzory, ale nechtěl, aby bylo vidět, že tam toho dává tolik,“ řekl HN Klimovič. Proto šla část peněz přes něj. Jméno partnera ale Klimovič odmítl prozradit. Řekl pouze, že dotyčný zná lidi z okolí prezidenta a strany SPOZ, a „jde mu o veřejné zakázky“.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.