Trojice bývalých poslanců ODS Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa ještě mohou být stíháni za korupci. Vyplývá to z verdiktu Nejvyššího soudu. Ten totiž uvádí, že soud posuzoval kroky poslanců v kauze Nagyová jednotlivě.

Nehodnotil například motivaci trojice poslanců, kteří se podle vrchního státního zástupce Iva Ištvana vzdali mandátů výměnou za lukrativní funkce.

„Nejvyšší soud se nemůže v rámci svého (takto přijatého) rozhodnutí dále vyjadřovat k tomu, za jakých okolností se svého poslaneckého mandátu vzdal a co jej k tomu vedlo. Takové úvahy mohou již být případným předmětem dalšího šetření orgánů činných v trestním řízení,“ píše se ve verdiktu, který se zabýval stížností bývalého poslance Marka Šnajdra. Jako první ho zveřejnil server Lidovky.cz.

Soud nevylučuje možnost dalšího stíhání proto, že případ je namístě posuzovat v jednom celku. To ale soud nemohl. Musel se zabývat pouze jednotlivými kroky postupně. Zvlášť posuzoval například jednání s tehdejším premiérem Petrem Nečasem, zvlášť posuzoval vzdání se mandátu.

„Je tak konečně namístě uvést, že bude věcí orgánů činných v trestním řízení, jaký budou volit ve věci obviněného další postup, a to samozřejmě s přihlédnutím k rozhodnutí, které takto přijal Nejvyšší soud,“ píše se dál v rozhodnutí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.