I přesto, že zatím pražský kmotr Ivo Rittig nečelí žádnému obvinění, už má jasno, kdo by ho mohl před případným soudem zastupovat. Jeho advokátem by se podle sobotního vydání Práva mohl stát bývalý pražský vrchní zástupce Vlastimil Rampula.

„Skutečně mi byla udělena plná moc panem Ivem Rittigem k jeho zastupování, v současné době je to ale pouze plná moc. Zatím jsem v této věci žádné úkony neprováděl,“ řekl Právu Rampula.

O Rampulovi se mluvilo kvůli zametání vážných korupčních kauz. „Den před rezignací rozhodl Městský soud v Praze o tom, že odvolání Rampuly z místa vrchního státního zástupce platí, dopustil se totiž závažných chyb ve vedení úřadu, respektive kauz, které měl vyšetřovat, a nevyšetřoval,“ psal v době odvolání Rampuly Respekt.

Hospodářské noviny před rokem psaly, že jednou z kauz, kterou takto zametl, bylo i vyšetřování kauzy švédských stíhaček Gripen.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.