Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) po kontrole ve Vojenském opravárenském podniku (VOP CZ) došel k závěru, že ministerstvo obrany, pod něž firma patří, se zbavovalo příliš lacino jeho nemovitostí, o další peníze přišel resort kvůli příliš velké vstřícnosti vůči dodavatelům.

Například ve Šternberku šlo o majetek za 274 milionů korun, jehož součástí byla vybavená montážní hala z roku 2007. Její stavba stála 219 milionů korun.

Hodnoticí komise ale schválila prodej uchazeči, který dal nejvyšší nabídku 136 milionů korun. Po zahrnutí rezervy na odstupné zaměstnanců dosáhne účetní ztráta z prodeje až 187 milionů korun.

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření podniku v letech 2009 až 2011. VOP CZ ani ministerstvo se k celé věci zatím nevyjádřily. Kontrola se zaměřila na pět případů prodeje nepotřebného nemovitého majetku VOP CZ. Podnik byl od roku 2011 rozdělen na organizační jednotky Šternberk, Šenov u Nového Jičína, Vyškov, Slavičín a Brno.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.