Holčička narozená v roce 2011 se podle statistik dožije asi 81 let. Její pravnučka, narozená v roce 2101, bude mít naději na život o poznání delší. Až o deset let. Obyvatelé Česka budou totiž stárnout a nový výzkum Českého statistického úřadu ukazuje jak moc.

Výzkum, který zpracoval výsledky ze Sčítání lidu, domů a bytů z roku 2011, také předpovídá, že v Česku začne už za pět let ubývat obyvatel. A nepomůže ani příliv cizinců. Podle ČSÚ bude současný trend zvyšování populace pokračovat jen do roku 2018, kdy bude v Česku žít něco přes deset a půl milionu lidí.

V roce 2101 bude mít Česká republika jen něco přes 7,5 milionu obyvatel. Průměrný Čech bude mít 50 let a téměř třetinu z populace budou tvořit lidé nad 65 let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.