Ministerstvo životního prostředí v úterý podalo kasační stížnost proti rozsudku českobudějovického krajského soudu o šumavské turistické trase na Modrý sloup. Soud totiž rozhodl, že stezka pro pěší poblíž Modravy letos nebude otevřena.

Jedním z důvodů podle rozsudku bylo, že by pohyb lidí v Luzenském údolí mohl ohrozit populaci vzácného tetřeva hlušce. S tím však ministerstvo nesouhlasí a trvá na tom, že rozhodnutí otevřít Modrý sloup je správné.

 

"Chtěli jsme otevřít Modrý sloup v době, kdy by návštěvníci nerušili tetřeva. Cesta je zde desítky let, je historická. Myslíme si, že by návštěvníci Šumavy měli mít možnost jít po Modrém sloupu.“ uvedl mluvčí ministerstva Vitík.
Z bavorské strany mohou lidé běžně po stezce chodit ve vymezených termínech, kdy neruší tetřeva. To samé by podle Vitíka mělo být umožněno rovněž návštěvníkům z české strany.

Trasa na hraniční přechod s Německem Modrý sloup měla po 70 letech zahájit provoz 15. července. Žalobu na otevření stezky podal Okrašlovací spolek Zdíkovska a Česká společnost ornitologická.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.