Šéfem Úřadu vlády se stane místopředseda zemanovců a projektový manažer Radek Augustin. Ten je členem strany od roku 2010, vede také organizaci v Olomouckém kraji.

Od konce 90. let byl členem ČSSD. V roce 2009 z ní ale vystoupil, jelikož nesouhlasil s jejím směřováním.

Dosud Augustin pracoval jako projektový manažer projektů, které čerpají prostředky ze strukturálních fondů EU, zejména v oblasti školství a vzdělávání.

Radek Augustin byl také v červnu hostem Jiřího Rusnoka v Kramářově vile, když premiér sháněl ministry pro svůj nový kabinet. Místopředseda SPOZ ale tehdy vyloučil, že by jednali o nějakých postech. "Byl jsem tu na přátelském setkání. Z členů SPOZ nikdo další do vlády nepůjde," řekl po schůzce.

Rusnok: Augustina znám léta, je zkušeným manažerem

Premiér Jiří Rusnok obhajuje volbu tím, že Augustin je zkušeným manažerem. "Je důležité, aby v té funkci byl vůbec někdo, kdo může pracovat. Současný vedoucí úřadu je na dlouhodobé pracovní neschopnosti a my nemáme věrohodné zprávy, že by se z ní mohl brzy vrátit. Pan Augustin je zkušený manažer veřejné správy," řekl po jednání vlády Rusnok.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.