Muzeum voskových figurín Grévin funguje v Paříži už od konce 19. století. Nyní se rozhodlo expandovat po světě. V roce 2013 přivítalo první návštěvníky v kanadském Montrealu, na jaře příštího roku otevře pobočku i v Praze.

A představitelé muzea počítali s tím, že vyhotoví také sochu prezidenta Miloše Zemana. Ten se tomu nejdřív nebránil, nyní ale změnil názor.

"Pan prezident nakonec nesouhlasí se zhotovením voskové figuríny. Důvody zveřejňovat nebudeme. Před několika dny jsme sdělili do muzea, že si nepřejeme, aby existovala vosková figurína v tuto chvíli," řekla serveru IHNED.cz Zemanova mluvčí Hana Burianová.

Přitom principem muzea je, že v něm vždy "stojí" aktuální prezident. "Nedokážu říct, jestli je to tradice, nebo ne, ale vosková figurína pana prezidenta Zemana tam opravdu nebude," dodala Burianová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.