Teplý vzduch ze severní Afriky přinese o víkendu nezvykle vysoké teploty, Česko má ohřát až na tropických 40 stupňů. Následující návod by měl pomoct najít na nadcházejících vedrech i netušená pozitiva a vyvarovat se všem nebezpečím, která skrývají.

Světlou stránkou může být třeba jedinečná příležitost navštívit repliku Tutanchamonovy hrobky za nefalšovaných egyptských teplot přímo v centru Prahy, fitcentra nabízí kromě cvičení i možnost ochlazení.

Litr navíc by měl stačit

Je to známá rada, ale o tomto víkendu budou tekutiny nezbytnější než jindy. Jestliže by měl člověk normálně vypít alespoň 2 litry tekutin za den, v sobotu a v neděli by to mělo být minimálně o litr víc. "Pokud ale člověk pravidelně sportuje, má fyzicky namáhavou práci, mohou být zapotřebí i 4 litry," upřesňuje lékařka Aneta Málková.

A co vlastně pít? Lékaři nedoporučují především slazené šťávy. Ty vysílají do těla falešný signál uspokojení žízně. Nejlepší je obyčejná voda třeba s kapkou citrónu. Není nutné se úplně vyvarovat alkoholu, v rozumném množství se dá pít nízkostupňové pivo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.