Nové oficiální internetové stránky má od čtvrtka prezident Miloš Zeman. Ten si založil také oficiální účet na sociální síti Twitter.

Prezident poznamenal, že už se dokázal sžít s počítačem a internetem. Předpokládá proto, že se mu to podaří i s Twitterem.

Twitter je oblíbená internetová sociální síť, která uživatelům umožňuje zveřejňovat a číst krátké příspěvky, známé jako "tweety". Často ji k oficiálním či polooficiálním sdělením využívají i politici či jejich tisková oddělení.

Svůj účet na Twitteru má kromě jiných například britský premiér David Cameron, americký prezident Barack Obama či papež František.

Zeman disponuje také oficiálními stránkami na Facebooku. Nový prezidentův web nabízí jeho projevy, články či tisková sdělení a kalendář.

Prvním zpráva, kterou Zeman, či spíše jeho tým, na Twitteru zveřejnil, bylo sdělení o vzniku účtu.

Následovala informace o setkání hlavy státu s olomouckým vrchním státním zástupcem Ivo Ištvanem.

Zemana ovšem na twitteru předběhli vtipálci, kteří už provozují parodický účet hlavy státu. "Jmenuji se Miloš a jsem váš prezident. Jsem zábavný, mějte mě rádi," stojí v záhlaví jednoho z nich.

Na oficiálním účtu sledovalo hlavu státu ve čtvrtek odpoledne, kdy prezident založení Twitteru oznámil, padesát lidí. Jakmile zpráva pronikla do médií, přibylo mu několik stovek fanoušků.

Související