Policie nyní nemůže stíhat tři exposlance ODS Fuksu, Tluchoře a Šnajdra, kteří měli údajně přijmout úplatek. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil usnesení o zahájení trestního stíhání. Spis vrátil vrchnímu státnímu zástupci Ivo Ištvanovi, který případ dozoruje.

Zeman vycházel i z rozhodnutí Nejvyššího soudu, které pustilo exposlance z vazby, protože se na jejich činy vztahovala imunita. Nejvyšší zástupce ale zároveň zmínil, že s rozhodnutím soudu se neztotožňuje. Označil ho dokonce za překvapivé a nepředvídatelné.

"Nicméně k zásadám právního státu patří, že se respektuje rozhodnutí soudu. V této věci nezbylo nejvyššímu státnímu zastupitelství než toto rozhodnutí aplikovat a rozhodnout o tom, že usnesení o zahájení trestního stíhání ve vztahu k pánům Tluchořovi, Šnajdrovi a Fuksovi se ruší," řekl Zeman.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.