Miloš Zeman si rád dělá legraci. Humor, který je ale často za hranou, ho neopustil ani po zvolení prezidentem.

Nyní je to přesně půl roku od chvíle, kdy Zeman slavil vítězství v přímé volbě. Podívejte se na jeho výroky, kterými některé pobavil a jiné naštval.

1. Úředník, který se dobře naobědvá a usne

Když měl Zeman dlouhý projev ve sněmovně, tehdejší ministr zahraničí a jeho rival v prezidentské volbě Karel Schwarzenberg podlehl únavě a začal usínat. To komentoval Zeman následovně: "Pokud chcete úředníka, který si ty klotové rukávy navleče, podepíše příslušné listiny, aniž by je četl, dobře se naobědvá a potom usne, tak jste si měli zvolit někoho jiného."

2. Takže pane řediteli, kde máme popelníček?

Jen pár hodin po zvolení zamířil Zeman na rozhovor do České televize. Po pádu ze schodu dosedl do křesla a zapálil si cigaretu. "Takže pane řediteli, kde máme popelníček?" zeptal se ředitele ČT Petra Dvořáka, ačkoliv v budově televize se nesmí kouřit.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.