"Je to poslední místo, kde ještě existuje starý arabský svět," tvrdí znalci arabských zemí o Jemenu a platí to i o jeho hlavním městě San'á.

Historické centrum San'á je sice památkovou rezervací chráněnou organizací UNESCO, ale přesto to není muzeum. Stále zde žijí lidé jako před staletími.

A dokonce i mimo centrum vypadá architektura často jako z nějakého skanzenu. Mimo jiné i proto, že Jemen nemá peníze na velké změny, nevlastní podstatné zásoby ropy nebo plynu a je stále jednou z nejchudších arabských zemí.

Staré San'á je jedno z nejhezčích měst na světě, tvrdí známý a už dosti zprofanovaný průvodce Lonely Planet. A v tomto případě má kupodivu pravdu.

Domy s hnědými fasádami jsou zdobené bílými ornamenty ze sádry tak, že připomínají perníkové pečivo. Jsou čtyřpatrové či vyšší a z úzkých uliček to vypadá, jako by se dotýkaly nebe.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.