Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřuje, zda někdejší policejní prezident Petr Lessy nezneužil během své loňské nemocenské v době svého odvolání nemocenské dávky. Inspekce Lessyho v této souvislosti podezírá z podvodu, informoval v neděli server Euro.cz.

Inspekce pod dozorem státního zástupce Městského státního zastupitelství v Praze provádí úkony trestního řízení k prověření podezření ze spáchání podvodu, kterého se mohl dopustit bývalý policejní prezident Lessy v souvislosti s neoprávněným čerpáním dávek nemocenské v návaznosti na své propuštění ze služebního poměru u policie, řekl webu žalobce pražského městského státního zastupitelství Michal Muravský.

Lessy na uvedené informace reagoval prohlášením, že "mu to přijde šílené" a "další kroky bude řešit se svým právním zástupcem".

Lessyho loni v srpnu propustil ze služebního poměru tehdejší ministr vnitra Jan Kubice poté, co ho inspekce obvinila z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby. Důvodem tehdejšího obvinění bylo to, že údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi policejního krajského ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Obvodní soud pro Prahu 7 Lessyho letos této obžaloby zprostil.

 

Související