Teprve možnost, že by poslanci ČSSD podpořili Rusnokovu vládu, donutila Bohuslava Sobotku zkritizovat 1. místopředsedu Michala Haška. Právě ten hlasitě vyzývá k podpoře vlády, která evidentně vznikla pod taktovkou Miloše Zemana. A Hašek se svou náklonností k prezidentovi netají.

Spory mezi Bohuslavem Sobotkou a Michalem Haškem ale trvají už delší dobu. Na sjezdu ČSSD v roce 2011 se oba utkali i o post předsedy.

Server IHNED.cz sestavil 10 témat, na která měli nebo mají Sobotka a Hašek různý názor.

1. Souběh funkcí: Hejtman i poslanec

Už v roce 2010 se Bohuslavu Sobotkovi nelíbilo, že někteří členové ČSSD vykonávají zároveň funkci poslance a hejtmana. Kritika dopadla i na Michala Haška.

„Dlouhodobě podle mého názoru nelze plnohodnotně skloubit funkci hejtmana a poslance v situaci, kdy hejtman nepochází z Prahy nebo ze středních Čech a musí dojíždět z nějakého vzdálenějšího českého nebo moravského regionu,“ tvrdil Sobotka.

Haška ale nepřesvědčil. Ten už řadu let zastává funkci poslance, hejtmana i předsedy Asociace krajů ČR. Podle aktuálního průzkumu sdružení KohoVolit.eu je ale zároveň největším absentérem ve sněmovně. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.