Když Martin Pecina pracoval jako obchodní ředitel ve firmě Proxima, rozhodl se spolu s bratrem a rodiči podnikat. V roce 1994 proto založili firmu Permit.

Specializovala se na vedení účetnictví a koupi zboží za účelem jeho dalšího prodeje.

V tu dobu měla firma podle Peciny obrat maximálně v řádu tisíců. "Že by firma generovala zisk, ze kterého by se dalo uživit, to ne. Reálně ta firma nikdy nefungovala, nevyvíjela nějakou systematickou činnost," říká Pecina.

V roce 2003 se navíc Pecina stal náměstkem ministra průmyslu a obchodu, a podíl ve firmě proto prodal svému otci. Stejně tak i Pecinova matka a bratr.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.