Jsem optimista, říká místopředseda ČSSD Michal Hašek k tématu, zdali sociální demokraté nakonec podpoří Rusnokův kabinet.

"I potom budeme jednat se stranami o možnosti rozpuštění sněmovny a co nejdřívějších nových volbách, aby politické provizorium úřednické vlády trvalo co možná nejkratší dobu a po volbách mohla vzniknout vláda s plným politickým mandátem," řekl Hašek v online rozhovoru se čtenáři IHNED.cz.

Podle něj je Rusnokova vláda udržovací a nemá šanci vytvořit zásadní reformy, se kterými by po vyhraných volbách přišla ČSSD.

Pokud by je nakonec opravdu vyhrála, odmítá Hašek koalici s komunisty. "Nejde o to nejednat s KSČM o podpoře levicového programu možné budoucí vlády či o konkrétních návrzích zákonů, ale neumím si představit vládní koalici ČSSD a KSČM.," tvrdí.

Podle něj by měla strana hledat koaliční partnery na levici a v levém středu. "Například s KDU-ČSL a SPOZ můžeme být korektními soupeři v zápolení o voličské hlasy, ale i korektními partnery po volbách v zájmu prosazování moderního levicového programu," říká Hašek.

Ten už zároveň po příštích volbách nebude moci kombinovat několik funkcí najednou. Nyní je Hašek místopředsedou ČSSD, poslancem, hejtmanem i předsedou Asociace krajů ČR.

"Toto volební období bylo výjimkou nejenom u Davida Ratha, ale také u mne či kolegy Josefa Novotného z Karlovarského kraje. Za sebe dodávám,že jsem od voleb v roce 2010 prostředky z poslaneckého platu poskytoval na charitativní účely. Dosud je to asi 1,1 milionu korun konkrétním subjektům prostřednictvím 49 písemných darovacích smluv. A budu tak činit i nadále," dodal místopředseda ČSSD.

Michal Hašek odpovídal online. Podívejte se na všechny zodpovězené otázky:

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.