HN se rozhodly oslovit všechny poslance koaliční stojedničky, po níž teď prezident Miloš Zeman požaduje notářsky ověřené podpisy. U někdejšího člena ODS a Věcí veřejných Vacka se ukázalo lavírování, jaké na začátku jednání o podpoře sněmovny pro Rusnoka předváděla i Karolína Peake.

Na otázku, zda bude aktivně hlasovat proti Rusnokovu týmu, až si přijde pro podporu do sněmovny, odpověděl: "To nemohu říct. Vyslechnu si stanoviska koaličních partnerů, seznámím se s programem vlády a pak se rozhodnu, k čemu se přikloním."

Vacek nadále trvá na tom, že svůj hlas případně dá kandidátce na premiérku Miroslavě Němcové (ODS), pokud ji Zeman pověří, ale právě hlasování o důvěře Rusnokovi mělo být demonstrací pevnosti koaliční stojedničky. A to už teď neplatí. Miloš Zeman tak dostává trumf, aby i napodruhé nevyslyšel volání ODS, TOP 09 a LIDEM a nenechal je sestavit vládu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.