Poslanci budou jednat o důvěře vládě Jiřího Rusnoka na schůzi, která začne ve středu 7. srpna. O svolání této schůze rozhodl sněmovní organizační výbor. "Jednání o vyslovení důvěry bude prvním bodem," řekla novinářům předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová.

Premiér Rusnok uvedl, že žádost o svolání schůze k hlasování o důvěře odešle vláda do sněmovny až v pátek poté, co schválí své programové prohlášení.

Němcová však řekla, že sněmovna nemůže čekat na to, až jí vláda žádost pošle. "Musíme splnit zákonné termíny, a ty říkají, že do 30 dnů musí ta schůze proběhnout, takže tím pádem je to zařazeno na pořad schůze," řekla Němcová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.