Šest skleniček vína a tři panáky tvrdého alkoholu není žádné extrémní pití, zhodnotil ministr zdravotnictví Martin Holcát denní spotřebu alkoholu prezidenta Miloše Zemana. „Myslím si, že to extrémní přísun není. Popíšu vám řadu jiných pacientů, kteří mají trojnásobek, čtyřnásobek," řekl ministr Radiožurnálu. Dodal, že on sám by však takové množství alkoholu denně nevypil.

Holcát je šéfem Zemanova dvanáctičlenného lékařského konzila, které v pátek potvrdilo, že prezident má cukrovku 2. typu a související diabetické postižení nervů. Lékaři z pěti pražských nemocnic věří, že se Zeman podřídí jejich současnému doporučení: omezit kouření a pití alkoholu, změnit jídelníček a zařadit více pohybu.

Podle Holcáta ale prezident zase tolik nepil ani před diagnózou. „Nicméně jsme se s panem prezidentem dohodli, že to výrazně zredukuje. Mluvili jsme o jednom deci vína denně," upřesnil Holcát pro Český rozhlas. Místo vína může Zeman podle něj vypít třetinku piva.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.