Premiér Jiří Rusnok věří, že na středečním hlasování Poslanecké sněmovny získá podporu 96 nebo 97 poslanců. Podle něj ale pravděpodobně nebudou všichni přítomni v sále či hlasovat, takže by to znamenalo vyslovení důvěry úřednické vládě.

Premiér to uvedl v nedělních Otázkách Václava Moravce. Přesnou statistiku si ovšem nevede. Vývoj ve sněmovně je podle něj dynamický.

Rusnok se v diskusi vyjadřoval i k možným změnám u Vojenského zpravodajství. Podle něj už není možné, že by znovu mohlo dojít k jeho zneužití. "Mám výraznou jistotu," dodal. Zárukou podle něj je i to, že tyto služby jsou už obsazeny jinými lidmi. Další personální změny v tajných službách pak nechystá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.