Skoro 10 000 českých domácností je po nočních bouřkách bez proudu. Nejvíce poruch na zařízeních vysokého napětí je ve Středočeském a Pardubickém kraji, kde byl vyhlášen kalamitní stav, uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Ve středních Čechách je 30 poruch zařízení vysokého napětí, ve východních Čechách 36 a v západních Čechách devět. "Pro Středočeský a Pardubický kraj byl proto vyhlášen kalamitní stav," řekl Kříž. Na Moravě zbývá poslední porucha. Kdy budou všechny následky bouřek na elektrických zařízeních odstraněny si Kříž netroufl odhadnout. Doufá, že to bude během několika hodin.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.