Půjčovat si v době krize a nízkých úroků je cesta, kterou nový ministr financí nezatracuje. „Myslím, že půjčování za těchto okolností není nic od ďábla,“ říká. Trvá ale na tom, že deficit rozpočtu nepřesáhne tři procenta HDP. Stejný limit si stanovila i předchozí vláda, kterou přitom Fischer kritizuje za to, že svou politikou dusila hospodářství.

HN: Co když ve středu nezíská vláda důvěru? Budete se cítit omezen při provádění kroků s delším dopadem?

Já bych většinu kroků rád odehrál i v demisi. Nerad bych stahoval kalhoty před brodem a říkal, teď už se začínám bát. Nikdo neví, jak to dopadne. Mám už nějaký záložní plán B, co vše zredukuji.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.